RUS   Версія   ENG Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА  
Меню сайта Корисні посилання
Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про Указ Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою"

Верховна Рада України постановляє:

1. Підтримати заяву Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації щодо Указу Президента України від 16 вересня 1998 року №1033/98 "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою".

2. Враховуючи, що Указ Президента України від 16 вересня 1998 року №1033/98 "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" суперечить статтям 6 , 13, 15, 34, пункту 11 статті 92 Конституції України та ряду основоположних норм законів України "Про інформацію" , "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про телебачення і радіомовлення" , "Про видавничу справу" , "Про Національну програму інформатизації" , запропонувати Президенту України відмінити цей Указ.

Голова Верховної Ради України
О. ТКАЧЕНКО

м. Київ, 23 грудня 1998 року №347-XIV

 

До постанови Верховної Ради України
від 23.12.98 р. №347-XIV

ЗАЯВА
Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації

Як відомо, 16 вересня 1998 року Президент України Кучма Л. Д. підписав Указ "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" .

Сьогодні закінчується перший місяць дії цього Указу.

Запроваджені ним реорганізаційні заходи в інформаційній сфері діють усупереч широкому невдоволенню працівників засобів масової інформації і виступам преси, усупереч занепокоєнню громадськості, певному, публічно продемонстрованому сум'яттю в Уряді, центральних органах виконавчої влади. Діють, незважаючи на упереджувальний застережний депутатський запит Голови нашого Комітету, народного депутата України Чижа І. С. до підписання Указу, незважаючи на лист Комітету Президентові України від 1 жовтня цього року з проханням відмінити або істотно переглянути положення Указу.

Неврахування аргументованих громадських зауважень і оцінок, конструктивних пропозицій Комітету і ряду народних депутатів України персонально, відсутність реагування на звернення до Президента України у зв'язку з його Указом змушує Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації виступити з цією офіційною заявою про підтримку ініціативи групи народних депутатів України направити до Конституційного Суду України конституційне подання щодо визнання невідповідним Конституції України (неконституційності) Указу Президента України від 16 вересня 1998 року N 1033/98 "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою".

Ми виявили добру волю до справді конструктивної, професійно компетентної і відповідальної співпраці. Ми дотримались усіх відповідних ситуації строків. І тепер маємо повне право на спробу відновлення порушених Указом конституційних норм та засад інформаційного законодавства саме через Конституційний Суд України.

Основний зміст Указу, як відомо, зводиться до створення в підпорядкуванні Міністерству інформації України нових структур монополістичного типу і значення - Державної акціонерної компанії "Українське телебачення і радіомовлення", Державної акціонерної компанії "Українське видавничо-поліграфічне об'єднання", а також Державного агентства інформатизації України.

Оскільки створюються ці структури на виключно нових засадах, у не передбаченому чинним законодавством складі та з багатопрофільними монополістичними функціями, це означає порушення в першу чергу статті 6 та пункту 11 статті 92 Конституції України . В першому випадку маємо невідповідність конституційній нормі: "Виключно законами України визначаються ... засади утворення і діяльності засобів масової інформації". В другому - перебранням на себе невластивих повноважень Президент України йде на порушення норми: "Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України".

Порушивши основоположні в даному разі статті Конституції України , Указ Президента України суперечить також конституційним гарантіям щодо рівності і захисту прав усіх суб'єктів права власності - стаття 13; щодо політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності і заборони цензури - стаття 15; щодо забезпечення свободи слова - стаття 34.

Водночас окремі положення Указу спрямовані на перегляд правовідносин, уже врегульованих законами України, і тому увіходять у суперечність з частиною четвертою Перехідних положень Конституції України.

Указ суперечить основоположній нормі статті 13 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо заснування Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України "спільно Верховною Радою України і Президентом України" та порядку фінансування цих компаній з Державного бюджету України; істотно розходиться з рядом законів України - "Про інформацію" , "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про видавничу справу", "Про Національну програму інформатизації" і ускладнить реалізацію їх норм.

Виникають, зокрема, ускладнення для реалізації антимонопольних положень, які містяться в усіх законах про свободу слова та інформаційну діяльність. У поданні групи народних депутатів України до Конституційного Суду України наводяться докладні посилання на відповідні статті законів та порушені Указом норми.

Комітет розцінює підписання Указу саме в цей час як захід підготовки певних сил до виборів Президента України в жовтні 1999 року, розрахований на перемогу кандидата, підтримуваного цими силами.

Указом фактично проведена також структурна концентрація інфраструктури, матеріально-технічної бази інформаційної сфери загалом у спосіб, що дасть змогу спрощено і короткотерміново здійснити приватизацію новостворених компаній в інтересах справжніх ініціаторів Указу.

Саме через такі особливості цього нормативного акта Президента України, через його спрямованість, по суті, проти демократичних засад інформаційної діяльності вважаємо за необхідне докласти всіх законних зусиль для того, щоб припинити проведення намічених ним протизаконних структурно-реорганізаційних заходів.

Своїми іншими Указами щодо повернення до визначеного законами статусу Держтелерадіо України і Державного інформаційного агентства України глава держави продемонстрував нещодавно здатність до істотного критичного коригування власних рішень.

Користуємось нагодою ще раз закликати Президента України і в даному випадку до такого ж повороту, сподіваємось на нього.

В будь-якому разі, однак, тверда воля Комітету полягає в тому, щоб так чи інакше відстояти конституційні принципи свободи слова, демократичні засади інформаційної діяльності.

Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА
Всесвітня Организація Здоров'я
Міжнародна Асоціація Медичної Інформатики
Новини Міжнародної Асоціації Медичної Інформатики
Європейська Федерація Медичної Інформатики
Європейска Асоціація ІT менеджерів в охороні здоров'я
Європейська Федерація Товариств з Нейронаук
Міжнародна Організація з вивчення мозку
Європейський журнал біомедичної інформатики
Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти
Український iнститут стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров'я України
Кафедра клінічної інформатики та інформаційних технологій в управлінні охороною здоров'я ХМАПО
Вроджені вади розвитку: Міжнародні інформаційні системи
Інформаційне агентство "Медичні новини"
Верховна Рада України, Комітет з питань охорони здоров’я. Засідання «круглого столу» на тему: «Про засади державної політики охорони здоров’я» 06.11.15, програма
У комітетах ВР України 26.05.15. Засідання «круглого столу» на тему: «Інформатизація охорони здоров’я України»

Новини

Компьютеры будущего будут обходиться без мышек и клавиатур.

IBM выложила в открытый доступ свой квантовый компьютер.

В Україні з'явився освітній онлайн-телеканал для айтішників.

Создано вечное хранилище информации.

Неизбежность перехода на Windows 10.

Microsoft: Windows 7 можно использовать только на свой страх и риск.

Ученые из США первыми в мире успешно использовали биохимическую энергию для питания компьютерных микросхем.

Миллиард на искусственный интеллект: инициировано создание НКО

Израильский ученый помог создать первую в мире цифровую модель мозговой ткани

Создан искусственный интеллект с лучшей интуицией, чем у человека

Український форум з охорони здоров'я

Нобелевская премия по медицине 2015

Windows 10 получит трехмерное меню

Microsoft офіційно представила Office 2016

В Британии разрешили использовать ДНК третьего родителя

Спасёт ли модульный подход мир ПК?

Microsoft випустила для Windows 7 і 8 оновлення, які шпигують за користувачем (перелік)

Информация на ДНК-накопителях может храниться тысячелетиями Источник: http://viknaodessa.od.ua/news/?news=120846

«Лабораторию Касперского» обвинили в подделке файлов и саботаже конкурентов

Где могут применяться очки виртуальной реальности

Опубликованы минимальные системные требования для Windows 10

Корпорация Microsoft сегодня представила

Информационные технологии в здравоохранении: перспективы развития

Министр рассказал подробности реформирования системы здравоохранения

Ученые создали элемент искусственного мозга человека Больше читайте здесь

Microsoft изменит политику выпуска ОС после релиза Windows 10

Глава Microsoft поделился главными целями компании

Суперкомпьютер IBM Watson занялся здравоохранением

Как наука приближает бессмертие к реальности?

Google представив комп’ютер у вигляді флешки за 100 доларів

Wi-Fi грозит бесплодием?

В Европе впервые провели пересадку мертвого сердца

16 апреля 2015 г. в Киеве в седьмой раз пройдет iForum – самая большая офлайн-конференция в Украине

Облачное хранилище без ограничений — уже реальность

В Израиле создали "умный пояс", который следит за состоянием плода в утробе матери

Microsoft представила очки дополненной реальности HoloLens

Ученые предупреждают об искусственном интеллекте.

Ученые разработали непобедимый антибиотик

Intel Curie – полноценный компьютер размером с пуговицу

10 самых важных достижений в науке за 2014 год

Генетическая революция будет способствовать исчезновению химиотерапии из мира науки

9 декабря 1968 года американский изобретатель Дуглас Энгельбарт продемонстрировал компьютерную мышь.

Вчені зі США створили систему, з допомогою якої можливо набирати тексти силою думки.

Прорив у медицині: для пересадки годиться і мертве серце Читайте більше тут.

Сколько научных статей в интернете?

Как выглядит первый в мире планшет с проектором?

Динамическое шифрование затруднит прослушку разговоров

Нобелівську премію у галузі медицини отримали дослідники з США та Норвегії

Новая версия Windows будет значительно отличаться от предыдущих аналогов

Кабмин реорганизовал Госагентство по вопросам науки, инноваций и информатизации в Госслужбу по вопросам электронного управления

Intel хочет полностью избавить компьютеры от проводов

МВД и СБУ написали первый в истории Украины закон о кибербезопасности

Как трояны за $5 000 обходят двухфакторную аутентификацию

Произошло крупнейшее в истории похищение учетных записей

"Отец" интернета заявил, что спустя 25 лет он будет основан заново

Как обеспечить себе безопасность в Интернете и обойти блокировки сайтов

На лекарствах в Украине разместят QR-коды Система будет внедряться в несколько этапов

Рада дозволила блокувати доступ до інтернету

SIM-карты в Украине будут продаваться по паспортам

У суперкомп'ютер Watson вкладуть мільярд доларів

IBM создала компьютер, который питается от "крови"
Редактор:
проф. Майоров О.Ю.

  Яндекс.Метрика Анализ веб сайтов
 
 Оновлено:   TOP 
 корисні посилання
Designed by ©BatonnSoft