Версія   ENG Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА  
Меню сайта Корисні посилання
Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА

ЄВРОПЕЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ МЕДИЧНОЇ ІНФОРМАТИКИ (EFMI)

Загальна інформація

Європейська Федерація Медичної Інформатики (EFMI) була задумана на зустрічі в Копенгагені у вересні 1976, організованою Регіональним офісом Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) в Європі. Представники національних товариств охорони здоров'я і медичної інформатики десяти європейських країн підписали установчу декларацію, в якій говорилося:

«Федерація повинна бути заснована як некомерційна організація, зацікавлена теоретичними і технологічними аспектами інформаційних технологій, пов'язаними з охороною здоров'я та медичною наукою в європейському контексті. Ми оголошуємо, що десять делегатів тут сьогодні від десяти національних товариств повинні скласти попередній Рада Федерації, яка таким чином існує », Копенгаген, 11 вересня 1976.

Структура

Конституційні органи EFMI:
Рада EFMI.
Генеральна Асамблея всіх членів EFMI, членів Правління та голів Робочих груп.
Правління EFMI - члени Правління, скарбник, віце-президенти і президент.
Робочі групи, організовані головою.
(див. також EFMI-домашню-сторінку: www.efmi.org, адреси, суспільства - члени федерації).

Цілі

Цілі Європейської Федерації Медичної Інформатики (EFMI), заснованої в 1976:

• розвивати міжнародне співробітництво та розповсюдження інформації з Медичної інформатики на європейському рівні;

• просувати високі стандарти в додатку до медичної інформатики;

• просувати наукові дослідження в медичній інформатиці;

• заохочувати високі стандарти в освіті з медичної інформатики;

• функціонувати як автономний європейський Регіональний рада Міжнародної Асоціації медичної інформатики (IMIA). Діяльність

Усі європейські країни мають право бути представленими в EFMI загальнонаціональним Медичним суспільством інформатики. Термін медична інформатика використовується, щоб включити цілий спектр інформатики охорони здоров'я і всіх дисциплін, пов'язаних з охороною здоров'я та інформатикою.

Організація працює з мінімумом бюрократичного управління, і кожна національна суспільство підтримує Федерацію, спрямовує і фінансує свого представника для участі у рішеннях Ради Федерації. Також, для зменшення бюрократії, в якості офіційного прийнята англійська мова, хоча часто забезпечується і синхронний переклад для конгресів у не англомовних країнах.

Країни

В даний час, 29 країн приєдналися до Федерації, в тому числі: Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Фінляндія , Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Ізраїль, Італія, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Україна і Великобританія, Росія та Туреччина. Вступ до EFMI є відкритим для представницьких товариств країн у межах європейського регіону ВООЗ. Рада EFMI та Правління зазвичай зустрічаються два рази на рік.

Крім того, EFMI представлена Віце-президентом (Європа) на зустрічах Правління та Щорічної Генеральної асамблеї Міжнародної Асоціації медичної інформатики (IMIA).

Конгреси та публікації

До теперішнього часу було проведено такі Європейські конгреси (Медична Інформатика Європа - MIE), організованих EFMI. Вони мали місце в Кембриджі (1978), Берліні (1979), Тулузі (1981), Дубліні (1982), Брюсселі (1984), Гельсінкі (1985), Римі (1987), Осло (1988), Глазго (1990), Відні (1991), Єрусалимі (1993), Лісабоні (1994), Копенгагені (1996), Салоніках (1997), Любляні (1999), Ганновері (2000), Будапешті (2002) і Cент-Мало (2003), Женеві (2005) , Маастрихті (2006), Гетеборзі (2008), Сараєво (2009), Осло (2011).

Наступний MIE конгрес відбудеться в 2012 в Пізі (Італія).

EFMI почав серію нових конференцій: це, так звані, Спеціальні тематичні конференції (STC). Концепція таких конференцій включає наступні компоненти:

• Організація товариством-членом EFMI, щорічної конференції в поєднанні з щорічним засіданням Ради EFMI.

• Тематика STC визначається потребами суспільства-члена EFMI, організуючого конференцію.

• пов'язані з тематикою STC Робочі групи EFMI беруть участь у формуванні програми.

• Витрати, головним чином, на запрошення.

• Як правило, це невелика 2-денна конференція на 100 учасників.

Перші конференції мали місце в Бухаресті (Румунія, 2001), Нікосія (Кіпр, 2002), Рим (Італія, 2003), Мюнхен (Німеччина, 2004), Афіни (Греція, 2005), в Тімішоарі (Румунія, 2006), Хорватії (2007), Лондоні (2008), в Анталії (Туреччина, 2009), в Рейкявіке (Ісландія, 2010), в Любляні (Словенія, 2011). Конференція в Афінах була присвячена освіті з медичної інформатики. Матеріали цих конгресів зазвичай видаються видавництвами Springer в серії «Lecture Notes in Medical Informatics», та IOS Press в серії «Studies in Health Technologies and Informatics».

Відібрані на MIE-конференціях кращі роботи публікуються у спеціальних випусках міжнародного журналу «Медична інформатика».

Наступна STC конференція EFMI 2012 відбудеться в квітні 2012 року в Москві.

В даний час шість офіційних журналів прийняті Федерацією: Methods of Information in Medicine, Medical Informatics & The Internet in Medicine, Health Informatics Europe, International Journal of Medical Informatics, Informatics in Primary Care, The European Journal of Biomedical Informatics (EJBI).

Інформація про EFMI підготовлена за матеріалами сайту EFMI (www.efmi.org)
Copyright © Переклад,
Інститут Медичної інформатики і Телемедицини. 2011

Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА
Всесвітня Организація Здоров'я
Міжнародна Асоціація Медичної Інформатики
Новини Міжнародної Асоціації Медичної Інформатики
Європейська Федерація Медичної Інформатики
Європейска Асоціація ІT менеджерів в охороні здоров'я
Європейська Федерація Товариств з Нейронаук
Міжнародна Організація з вивчення мозку
Європейський журнал біомедичної інформатики
Навчально-науковий інститут післядипломної освіти (ННІПО ХНМУ) (Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти приєднана до ННІПО ХНМУ наприкнці 2022 р.)
Кафедра клінічної інформатики та інформаційних технологій в управлінні охороною здоров'я ХМАПО (приєднана до ННІПО ХНМУ наприкинці 2022 р. після об’єднання з кафедрою соціальної медицини, управління та бізнесу в охороні здоров’я)
Вроджені вади розвитку: Міжнародна інформаційні системи
Інформаційне агентство "Медичні новини"
European eHealth News Portal
У комітетах ВР України. Засідання «круглого столу» на тему: «Інформатизація охорони здоров’я України»

Новини

Medinfo 2021 відбувся он-лайн 2, 3 і 4 жовтня 2021 року. Для доступу до записаних живих сесій і презентацій перейдіть на сайт ІМІА

IMIA анонсує онлайн-видання "Міжнародна медична інформатика та трансформація охорони здоров'я" 9 листопада 2021 року

НАКАЗ МОЗ України від 6 серпня 2018 року №1454 Про внесення змін до складу Координаційної ради Міністерства охорони здоров'я України з питань впровадження електронної охорони здоров'я

Компьютеры будущего будут обходиться без мышек и клавиатур.

IBM выложила в открытый доступ свой квантовый компьютер.

В Україні з'явився освітній онлайн-телеканал для айтішників.
Редактор сайту
  Яндекс.Метрика Анализ веб сайтов
 
 Оновлено:   TOP 
 корисні посилання
Designed by ©BatonnSoft