RUS   Версія   ENG Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА  
Меню сайта Корисні посилання
Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА

МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ МЕДИЧНОЇ ІНФОРМАТИКИ
(IMIA)

Загальна інформація

Міжнародна Асоціація Медичної Інформатики (IMIA) - незалежна організація, заснована відповідно до швейцарського законодавства в 1989 р. Організація була заснована в 1967 р. як Технічний Комітет 4 Міжнародної Федерації з обробки інформації (IFIP). У 1979 році IMIA виросла з Спеціальної групи користувачів IFIP до її сьогоднішнього статусу як цілком незалежна організація. IMIA продовжує підтримувати відносини з IFIP як афільована організація.

Організація також має тісні зв'язки з Всесвітньою Організацією охорони здоров'я (ВООЗ) як неурядова організація.

Робочою мовою IMIA є англійська.

Цілі IMIA

IMIA грає головну глобальну роль у додатку інформатики та технологій в таких областях як охорона здоров'я, дослідження в інформатиці охорони здоров'я, медичної та біоінформатики.

Основні цілі і завдання асоціації:

• впровадження інформатики охорони здоров'я, біо-і медичної інформатики в дослідження здоров'я;

• розвиток та підтримка міжнародного співробітництва;

• стимулювання досліджень, розвиток і створення стандартних додатків;

• впровадження інформатики з теорії в практику в повному діапазоні потреб охорони здоров'я, переміщення від кабінету лікаря до ургентного і рутинного лікування;

• подальше поширення й обмін знаннями, інформацією і технологіями;

• сприяння освіті та етичному поводженню фахівців;

• представлення області медичний і інформатики охорони здоров'я у Всесвітній організації охорони здоров'я та в інших міжнародних професійних і урядових організаціях. Функції IMIA як сполучній організації

• просування теорії в практику, зв'язуючи вчених і дослідників - інформатиків з медиками, консультантами, виробниками і дослідниками, що працюють на виробника;

• керівництво міжнародними співтовариствами медичної інформатики і інформатики охорони здоров'я в 21-му столітті;

• сприяти перехресному взаємному обміну інформацією і знаннями через професійні та географічні кордони;

• служити каталізатором для всюдисущих всесвітніх інфраструктур, що забезпечують інформацію для охорони здоров'я і досліджень здоров'я.

Українська Асоціація «Комп'ютерна Медицина» була прийнята в якості національного члена IMIA у 1993 р. на Генеральній Асамблеї IMIA у Токіо-Кіото, Японія.

Членство в IMIA

IMIA складається з національних, юридичних (інституціональних), які співпрацюють і почесних членів.

Національні члени представляють індивідуальні країни. Національний член - суспільство, група товариств, або відповідний орган, який є представницьким для медичної інформатики і інформатики охорони здоров'я в межах відповідної країни, де ніякі інші представницькі суспільства не існують, IMIA залучає до своєї діяльності країни, що розвиваються через статус членів-кореспондентів.

Національні члени IMIA можуть організовувати регіональні групи. В даний час, такі регіональні групи існують для Латинської Америки і Карибського моря (IMIA LAC), Європи (EFMI), азіатська-тихоокеанська (APAMI) і Африки (Helina). У 2001 році виникла ініціатива структурувати Північноамериканську регіональну групу.

Юридичні (інституціональні) члени складаються з корпоративних і академічних членів. Корпоративні члени включають виробників, консультантів і технологічні фірми, так само як національні професійні організації. Академічні члени включають університети, медичні і дослідницькі центри та інші подібні установи.

афільовані (співпрацюють) члени складаються з міжнародних організацій, діяльність яких пов'язана з активністю в області медичної інформатики і інформатики охорони здоров'я.

Почесні члени - особистості, які внесли винятковий внесок для реалізації цілей та інтересів IMIA; звання присуджується довічно.

Управління

IMIA управляється його Генеральною Асамблеєю, яка складається з одного представника від кожного IMIA члена, Почесних членів, голів Робочих Груп IMIA і представника від Міжнародної Федерації з обробки інформації (IFIP) , Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), і кожній з Регіональних груп IMIA. Тільки національні Члени мають право голосу. Генеральна Асамблея збирається щороку.

Правління IMIA, обране Генеральною Асамблеєю, керує справами асоціації. Щоденне керування здійснює виконавчий директор асоціації, який є також відповідальним за електронний сервіс IMIA.

Члени Правління і віце-президенти IMIA енергійно здійснюють місію IMIA у наступних напрямках:

• моніторування області спеціальних інтересів і здійснюють підтримку нових розробок;

• посилюють спільні дії і колективні ресурси безпосередніх учасників IMIA;

• мінімізують роз'єднаність між вченими і фахівцями - медичної інформатики;

• гарантують успішну адаптацію до змін на медичному ринку інформатики і в предметній області;

• піднімають імідж і розуміння IMIA у межах і поза IMIA;

• заохочують співробітництво між науковими і комерційними співтовариствами інформатики охорони здоров'я;

• справедливо балансують підтримку новим і існуючим членам IMIA;

• встановлюють і підтримують співробітництво і гармонію з організаціями, які з'являються, щоб зайнятися проблемами медичної інформатики;

• продовжують позиціонувати IMIA як «хранителя воріт» для медичних проблем інформатики в міжнародному співтоваристві.

Діяльність
Medinfo's

IMIA організовує міжнародні «Всесвітній Конгрес з Медичної Інформатики і Інформатиці охорони здоров'я, Medinfo».

Попередні Конгреси МедІнфо були проведені: Стокгольм (1974), Торонто (1977), Токіо (1980), Амстердам (1983), Вашингтон (1986), Пекінський /Сінгапурський (1989), Женева (1992), Ванкувер (1995), Сеул (1998), Лондон (2001), СанФранціско (2004), Брісбен (2007), Кейп-Таун (2010).

Наступний 14-й Всесвітній Конгрес з медичної інформатики буде проведено в Копенганене (Данія) у вересні 2013. Організує Конгрес Датське суспільство медичної інформатики та Науковий програмний Комітет MedInfo2013, що є відповідальним за науковий зміст. Тема Конгресу «Партнерство для ефективних рішень електронного охорони здоров'я» (Partnerships for effective e-Health solutions).

Потенційні учасники та експоненти можуть відвідати Веб-сайт Конгресу за адресою: www.medinfo2013.dk

Робочі групи і Групи спеціальних інтересів

Спільнота IMIA включає Робочі групи і Групи спеціальних інтересів, які складаються з фахівців, що мають спільні інтереси у специфічній вузькій області медичної інформатики. Групи проводять Робочі конференції з найбільш важливих і актуальних проблем медичної та інформатики охорони здоров'я.

Інші ініціативи

У наступні кілька років IMIA зосередиться на створенні «моста знань», зможе полегшити і забезпечити підтримку країнам, що розвиваються. Спеціальні цілі включають підтримку триваючого розвитку Африканського Регіону, і, на більш широкій основі, розвиток «Віртуального Університету», як продовження ініціативи Робочої групи 1 IMIA (WG1) «Охорона здоров'я й освіта в медичній інформатиці».

IMIA досяг основної віхи в завершенні головною перебудови його Веб-сайту: www.imia.org. У структурі сайту тепер міститься інформація про її членів, робочих групах та діяльності. Сайт використовує динамічну базу даних, щоб полегшити дружню зв'язок для новин, оголошень, і календаря подій для публіки, і доступу до e-mail, повістками дня, повідомлень і інформації асоціації для її членів.

IMIA постійно бореться за поліпшення свого сервісу як для членів Асоціації, так і для інформатики в цілому. Організація планує розширення існуючої бази даних на підтримку розвитку посилань на професійні ресурси. Створення бази даних, яка забезпечить доступ до великих знань, навичок та досвіду фахівців, які брали участь у діяльності IMIA.

Під час Конференції 2000 Генеральною Асамблеєю IMIA була створена спеціальна Робоча група для розробки практичного керівництва з Етики фахівців медичної інформатики. Завершений проект був розглянутий Генеральною Асамблеєю в 2001 р. Переклад на російську мову був здійснений Українською Асоціацією «Комп'ютерна Медицина» (УАКМ). На щорічній науково-практичній конференції УАКМ у 2003 році Етика була прийнята для керівництва. Ця робота проводиться під егідою Робочої групи N4 IMIA (WG4) «Захист даних в інформаційних системах охорони здоров'я».

Мета цих ініціатив полягає в тому, щоб забезпечити інформацією професіоналів охорони здоров'я і пацієнтів, коли вони потребують цього, там де вони мають потребу в цьому, і як вони мають потребу в цьому .

Протягом останніх п'яти років Цільова група IMIA, до складу якої входили представники національних членів, робочих груп, корпорацій, академічних членів і Правління IMIA на чолі з екс-президентом доктором Ненсі Лорензо, розробила Стратегічним план діяльності IMIA до 2015 року. Цей план був одностайно схвалений на Генеральній Асамблеї IMIA у вемя MedInfo2007 в Брісбені, Австралія в серпні 2007. В цей же час відзначався 40-річний Ювілей IMIA. Стратегічний план і, пов'язаний з ним Перехідний план будуть являтся дорожньою картою для розвитку IMIA в майбутньому.

IMIA докладає великі зусилля в розвиток регіональних організацій, особливо HELINA (Африка) і IMIA-LAC (Латинська Америка і країни Карибського моря). В Африці, у співпраці з ВООЗ, IMIA допомагала в організації головною панафриканською Конференції в Малі (2007), а також в Уганді і Камеруні (2007), в Кот-д'Івуар, Дурбані (2008) і Іоганнесбурге (2009).

Інше завдання сприяти розвитку медичної інформатики в Латинській Америці. IMIA підтримало проведення дуже успішного конгресу «InfoLAC 2008 -« Досягнення у медичної інформатики та їх впливу на систему охорони здоров'я »,

Зараз IMIA планує посилити свою активність у близькосхідному регіоні.

Ці ініціативи повністю Відповідає Стратегічного Плану і філософії особистого бачення попереднього Президента IMIA, професора доктора Reinhold Haux, який взяв на себе важке завдання з виконання Стратегічного плану: «Це IMIA забезпечує зразковий приклад для успішного, толерантного і мирного співробітництва індивідуумів, поза будь-яких націй і культур, заради здоров'я та якості життя людей у нашому світі».

Інформація про IMIA підготовлена за матеріалами сайту IMIA (www.imia.org).
Copyright © Переклад,
Інститут Медичної інформатики і Телемедицини. 2011

Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА
Всесвітня Организація Здоров'я
Міжнародна Асоціація Медичної Інформатики
Новини Міжнародної Асоціації Медичної Інформатики
Європейська Федерація Медичної Інформатики
Європейска Асоціація ІT менеджерів в охороні здоров'я
Європейська Федерація Товариств з Нейронаук
Міжнародна Організація з вивчення мозку
Європейський журнал біомедичної інформатики
Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти
Український iнститут стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров'я України
Кафедра клінічної інформатики та інформаційних технологій в управлінні охороною здоров'я ХМАПО
Вроджені вади розвитку: Міжнародні інформаційні системи
Інформаційне агентство "Медичні новини"
Верховна Рада України, Комітет з питань охорони здоров’я. Засідання «круглого столу» на тему: «Про засади державної політики охорони здоров’я» 06.11.15, програма
У комітетах ВР України 26.05.15. Засідання «круглого столу» на тему: «Інформатизація охорони здоров’я України»

Новини

Компьютеры будущего будут обходиться без мышек и клавиатур.

IBM выложила в открытый доступ свой квантовый компьютер.

В Україні з'явився освітній онлайн-телеканал для айтішників.

Создано вечное хранилище информации.

Неизбежность перехода на Windows 10.

Microsoft: Windows 7 можно использовать только на свой страх и риск.

Ученые из США первыми в мире успешно использовали биохимическую энергию для питания компьютерных микросхем.

Миллиард на искусственный интеллект: инициировано создание НКО

Израильский ученый помог создать первую в мире цифровую модель мозговой ткани

Создан искусственный интеллект с лучшей интуицией, чем у человека

Український форум з охорони здоров'я

Нобелевская премия по медицине 2015

Windows 10 получит трехмерное меню

Microsoft офіційно представила Office 2016

В Британии разрешили использовать ДНК третьего родителя

Спасёт ли модульный подход мир ПК?

Microsoft випустила для Windows 7 і 8 оновлення, які шпигують за користувачем (перелік)

Информация на ДНК-накопителях может храниться тысячелетиями Источник: http://viknaodessa.od.ua/news/?news=120846

«Лабораторию Касперского» обвинили в подделке файлов и саботаже конкурентов

Где могут применяться очки виртуальной реальности

Опубликованы минимальные системные требования для Windows 10

Корпорация Microsoft сегодня представила

Информационные технологии в здравоохранении: перспективы развития

Министр рассказал подробности реформирования системы здравоохранения

Ученые создали элемент искусственного мозга человека Больше читайте здесь

Microsoft изменит политику выпуска ОС после релиза Windows 10

Глава Microsoft поделился главными целями компании

Суперкомпьютер IBM Watson занялся здравоохранением

Как наука приближает бессмертие к реальности?

Google представив комп’ютер у вигляді флешки за 100 доларів

Wi-Fi грозит бесплодием?

В Европе впервые провели пересадку мертвого сердца

16 апреля 2015 г. в Киеве в седьмой раз пройдет iForum – самая большая офлайн-конференция в Украине

Облачное хранилище без ограничений — уже реальность

В Израиле создали "умный пояс", который следит за состоянием плода в утробе матери

Microsoft представила очки дополненной реальности HoloLens

Ученые предупреждают об искусственном интеллекте.

Ученые разработали непобедимый антибиотик

Intel Curie – полноценный компьютер размером с пуговицу

10 самых важных достижений в науке за 2014 год

Генетическая революция будет способствовать исчезновению химиотерапии из мира науки

9 декабря 1968 года американский изобретатель Дуглас Энгельбарт продемонстрировал компьютерную мышь.

Вчені зі США створили систему, з допомогою якої можливо набирати тексти силою думки.

Прорив у медицині: для пересадки годиться і мертве серце Читайте більше тут.

Сколько научных статей в интернете?

Как выглядит первый в мире планшет с проектором?

Динамическое шифрование затруднит прослушку разговоров

Нобелівську премію у галузі медицини отримали дослідники з США та Норвегії

Новая версия Windows будет значительно отличаться от предыдущих аналогов

Кабмин реорганизовал Госагентство по вопросам науки, инноваций и информатизации в Госслужбу по вопросам электронного управления

Intel хочет полностью избавить компьютеры от проводов

МВД и СБУ написали первый в истории Украины закон о кибербезопасности

Как трояны за $5 000 обходят двухфакторную аутентификацию

Произошло крупнейшее в истории похищение учетных записей

"Отец" интернета заявил, что спустя 25 лет он будет основан заново

Как обеспечить себе безопасность в Интернете и обойти блокировки сайтов

На лекарствах в Украине разместят QR-коды Система будет внедряться в несколько этапов

Рада дозволила блокувати доступ до інтернету

SIM-карты в Украине будут продаваться по паспортам

У суперкомп'ютер Watson вкладуть мільярд доларів

IBM создала компьютер, который питается от "крови"
Редактор:
проф. Майоров О.Ю.

  Яндекс.Метрика Анализ веб сайтов
 
 Оновлено:   TOP 
 корисні посилання
Designed by ©BatonnSoft