Нові технології одержання зображення злоякісних пухлин із використанням математичних алгоритмів

В.М. Соколов

Одеський державний медичний університет, Україна


РЕЗЮМЕ

         Метою роботи є розробка нових технологій одержання зображення злоякісних пухлин молочних залоз із використанням математичних алгоритмів. Детальному аналізові підлягли 500 паціентів, віком від 19 до 76 років, з яких у 258 був встановлений діагноз - рак молочної залози (РМЗ).
Мамографія проводилась на сучасному мамографі "Alpha-ST7227". Дигітальна обробка мамограм проводилась як за допомогою відомих математичних алгоритмів, так і з використанням синтезованих. Крім цього, використовувались різні комбіновані лінійні й нелінійні алгоритми з метою виконання найкращих, а саме - достовірних, інформативних та швидкодіючих методів обробки.
Результати роботи показали, що використання математичних алгоритмів дозволяє одержати тримірне зображення об'єкта та виявити точні розміри РМЗ, визначити форму, контур утворення, покращити якість зображення шляхом зміни яскравості та контрастності, виявити наявність кальцинатів, асоційованих зі злоякісною пухлиною, зробити корекцію мамограм, що дозволяє значно знизити проміневе навнтаження на пацієнта при проведенні масових скринінгових обстежень молочних залоз.

Ключові слова: мамографія, цифрова обробка мамограм, лінійні й нелінійні математичні алгоритми.